wtorek, 06 październik 2015 02:00

Dolina Grzybowska na weekend

Oceń ten artykuł
(1 głos)

 

My, psiarze w zimie mamy łatwiej. Dlaczego? W długie weekendy chcąc wybrać się z psem nie musimy szukać dobrego miejsca. Bo jak tylko temperatura skacze, z domu wychodzą wszyscy, a posiadaczom psów gorzej znaleźć teren, gdzie pies wybiega się swobodnie. Ja szukałam takiego miejsca w sobotę. Chciałam blisko, koniecznie z lasem (bo słońce) i bez ludzi. Trafiło na Zabierzów i mało znaną Dolinę Grzybowską położoną w Lesie Zabierzowskim.

Dojazd w to miejsce jest bardzo prosty – dolina znajduje się zaraz za restauracją Rogate Ranczo (jadąc od strony ul. Krakowskiej) oraz Błoniami Zabierzowskimi. Jadąc ulicą Kmity należy skręcić w pierwszą ulicę w prawo za Ranczem. Kilkadziesiąt metrów po skręcie łatwo można dostrzec duży parking należący do nieistniejącej już (niestety) restauracji Kmita. Po zaparkowaniu auta warto cofnąć się kawałek, gdyż znajduje się tam mapa całej trasy. 

Droga prowadząca przed dolinę jest trasą asfaltową i bardzo łagodną, dlatego jest odpowiednia również dla osób z gorszą kondycją.☺ Dla bardziej wymagających polecam odbicie w dowolnym momencie i pójście w las, szczególnie gdy słońce nie daje spokoju.

 

Co zawsze doceniam w takich miejscach to… woda! Po lewej stronie doliny płynie mały strumyk, w którym pies może swobodnie się schłodzić. Idąc na dłuższy spacer można również zabrać ze sobą coś do jedzenia – co jakiś czas na poboczu postawiono ławeczki ze stolikami.

Są również kosze na śmieci, a w przypadku posiadaczy psów - na kupy :). Przejście w tę i z powrotem zajmuje około półtorej godziny, jeśli jednak ktoś chciałby wydłużyć sobie pracę, to tak jak wcześniej wspomniałam, może skręcić w którąś z leśnych ścieżek.

Jedyny minus Doliny Grzybowskiej to wskazany w regulaminie nakaz trzymania psów na smyczy oraz (na szczęście sporadycznie, bo podobno nie wolno) przejeżdżający samochód.

Dla mnie jednak liczy się to, że w ciepły weekendowy dzień spotkałam tam dosłownie kilka spacerujących osób. A właśnie takiego spokojnego miejsca szukałam.

Czytany 456 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 październik 2015 23:42